Stabilizacja ceny złota w oczekiwaniu na decyzję Rezerwy Federalnej

Stabilizacja ceny złota w oczekiwaniu na decyzję Rezerwy Federalnej
W ostatnich dniach kurs złota spadał pod wpływem siły dolara amerykańskiego i rosnących rentowności obligacji skarbowych. Dzisiejsza decyzja FOMC jest najważniejszym wydarzeniem tygodnia, a decyzja podjęta na posiedzeniu będzie miałą znaczący wpływ na kształtowanie się kursu złota. Fed wydaje się mieć jastrzębie nastawienie pomimo pewnych niepokojących oznak ekonomicznych. Pojawiają się obawy, że cena złota może spaść do 1600 USD za uncję.

Aktualnie cena złota oscyluje w okolicy 1670 USD za uncję. Lekki wzrost kursu pojawił się po informacji prezydenta Rosji o częściowej mobilizacji oraz dalszej eskalacji konfliktu rosyjsko-ukraińskiego
Cofanie się rentowności obligacji amerykańskich również przynosi korzyści dla złota, choć wzrosty pozostają niewielkie.

Rynki wydają się być przekonane, że amerykański bank centralny dokona kolejnej, bardzo dużej podwyżki stóp o 75 pb pod koniec dwudniowego posiedzenia w środę. Ruch taki może spowodować kolejną falę umacniają dolara oraz wyprzedaż złota.

Wypowiedzi prezesa Fed Jerome'a ​​Powella na konferencji prasowej po posiedzeniu będą miały wielki wpływ na kurs dolara. To z kolei powinno pomóc w określeniu kolejnego ruchu na złocie.

Kolejnym celem cenowym byków jest uzyskanie zamknięcia powyżej solidnego oporu na poziomie 1700,00 USD. Następnym krótkoterminowym celem spadkowym dla niedźwiedzi jest zepchnięcie cen kontraktów terminowych poniżej solidnego wsparcia technicznego na poziomie 1 600,00 USD.

Podczas gdy złoto jest uważane za bezpieczną inwestycję w czasach niepewności politycznej i finansowej, rosnące stopy osłabiają jego atrakcyjność, ponieważ nie przynosi odsetek.

GoldTrader.pl
Źródło: