https://goldtrader.pl/
zlote-sztabki
product-list

Złote sztabki

 • (1183)

  Typ produktu:


  Dostępność:


  Cena:

  -

  Waga:


  Producent:


  Sprzedawca:

  Złote sztabki dzielą się na dwa rodzaje, w zależności od ich metody wykonanie: odlewane i bite. Mają wiele różnych kształtów i rozmiarów. Są jednym z najpopularniejszych sposobów inwestowania w metale szlachetne. Standardowa sztabka złota utrzymywana jako rezerwy złota przez banki centralne i będąca przedmiotem obrotu wśród dealerów kruszców to 400 uncji (12,4 kg).
  Oznaczenia na sztabkach zawierają nazwę producenta lub emitenta, wagę sztabki i próbę złota oraz numer seryjny.

  Złota sztabka 0,25 grama Mennica Polska

  Złota sztabka 0,25 g


  120,00 zł

  Cena spot: +59,53%

  dostępny od ręki

  Mennica Polska

  Złota sztabka 0,5 grama IGR

  Złota sztabka 0,5 g


  174,85 zł

  Cena spot: +16,22%

  dostępny

  Metale Lokacyjne

  Złota sztabka 0,5 grama Heimerle + Meule

  Złota sztabka 0,5 g


  187,67 zł

  Cena spot: +24,74%

  dostępny

  Złoto do domu

  Złota sztabka 0,5 grama Heimerle + Meule

  Złota sztabka 0,5 g


  210,71 zł

  Cena spot: +40,06%

  dostępny

  Szlachetne Inwestycje

  Złota sztabka 0,5 grama Mennica Polska

  Złota sztabka 0,5 g


  215,00 zł

  Cena spot: +42,91%

  dostępny od ręki

  Mennica Polska

  Złota sztabka 1 gram Valcambi łamana

  Złota sztabka 1 g


  307,56 zł

  Cena spot: +2,22%

  dostępny

  Metale Lokacyjne

  Złota sztabka 1 gram różni producenci

  Złota sztabka 1 g


  316,00 zł

  Cena spot: +5,02%

  dostępny (24h)

  Mennica Skarbowa

  Złota sztabka 1 gram Nadir Gold

  Złota sztabka 1 g


  od 327,00 zł

  Cena spot: +8,68%

  dostępny

  Tavex

  Złota sztabka 1 gram Heimerle + Meule

  Złota sztabka 1 g


  329,00 zł

  Cena spot: +9,34%

  dostępny

  Szlachetne Inwestycje

  Złota sztabka 1 gram IGR

  Złota sztabka 1 g


  330,11 zł

  Cena spot: +9,71%

  dostępny

  Metale Lokacyjne

  Złota sztabka 1 gram różni producenci

  Złota sztabka 1 g


  330,18 zł

  Cena spot: +9,73%

  dostępny

  Metale Lokacyjne

  Złota sztabka 1 gram Mennica Apart

  Złota sztabka 1 g


  336,27 zł

  Cena spot: +11,76%

  dostępny

  Mennica Apart

  Złota sztabka 1 gram Valcambi łamana

  Złota sztabka 1 g


  342,90 zł

  Cena spot: +13,96%

  dostępny (24h)

  Mennica Kapitałowa

  Złota sztabka 1 gram C.Hafner

  Złota sztabka 1 g


  347,04 zł

  Cena spot: +15,34%

  dostępny (24h)

  Mennica Apart

  Złota sztabka 1 gram różni producenci

  Złota sztabka 1 g


  348,00 zł

  Cena spot: +15,66%

  dostępny

  Mennica Skarbowa

  Złota sztabka 1 gram C.Hafner

  Złota sztabka 1 g


  348,02 zł

  Cena spot: +15,66%

  dostępny

  GoldenUp

  Złota sztabka 1 gram Argor-Heraeus

  Złota sztabka 1 g


  348,10 zł

  Cena spot: +15,69%

  dostępny od ręki

  Srebro i Złoto 24

  Złota sztabka 1 gram C.Hafner

  Złota sztabka 1 g


  348,21 zł

  Cena spot: +15,73%

  dostępny

  StoneX Bullion

  Informacje o złotych sztabkach


  Sztabki złota można podzielić na dwie kategorie wagowe. Duża sztabki ważące ponad 1000 g oraz małe sztabki ważące 1000 g lub mniej. Sztabki są produkowane w różnych próbach, większość od 965 do 999,9. Najbardziej pożądane są sztabki z certyfikatem LBMA. Sztabka złota LBMA to po prostu sztabka złota produkowana przez rafinerię wymienioną na liście Good Delivery (rafineria zatwierdzona przez LBMA). Dlatego sztabka złota LBMA to sztabka bulionowa produkowana z zachowaniem tych samych standardów jakości, co sztabka Good Delivery.

  Certyfikat LBMA to akredytacja Londyńskiego Stowarzyszenia Kruszców. Akredytacja Londyńskiego Stowarzyszenia Kruszców zwana czasami po prostu certyfikatem stanowi potwierdzenie wysokiej jakości produktów danej firmy. Certyfikat LBMA może otrzymać na przykład mennica czy rafineria złota. Aktualnie, w 2022 roku, ponad siedemdziesiąt rafinerii złota, wszystkie ściśle monitorowane i zatwierdzone przez London Bullion Market Association należy do Stowarzyszenia Londyńskiego Rynku Kruszców.

  Większość odlewanych sztabek złota ma tylko logo rafinerii wybite na powierzchni i zawiera najważniejsze oznaczenia: wagę, czystość i zawartość metalu. Odlana sztabka złota jest wytwarzana poprzez stopienie złota w dużej kadzi, a następnie wlanie go do prefabrykowanych form, które są zaprojektowane tak, aby zapewnić odpowiednią wagę i czystość pożądanego produktu końcowego.
  Sztabki są następnie pozostawiane do ostygnięcia na powietrzu w formach lub wrzucane do zimnej wody, aby przyspieszyć proces chłodzenia.

  Sztabki wybijane są wytwarzane w bardziej wyrafinowanym procesie. Wszystkie wybite sztabki złota zaczynają się jako długie, odlewane sztabki, które są podawane do prasy do tłoczenia.
  Prasa tnie wybite wlewki do pożądanego rozmiaru i kształtu, a następnie kontynuuje wzdłuż linii produkcyjnej prasy, aby uzyskać obraz wygrawerowany na sztabkach. Sztabki wybijane zazwyczaj mają ładne wykończenie, bardziej skomplikowane elementy projektu i ostre krawędzie.Odlewane sztabki złota są bardziej przystępne cenowo i mają niższą premię w stosunku do ceny spot złota niż sztabki bite.

  Aby zapobiec podrabianiu lub kradzieży sztabek, producenci opracowali sposoby weryfikacji oryginalnych sztabek, przy czym najczęstszym sposobem jest znakowanie sztabek z zarejestrowanymi numerami seryjnymi lub dostarczenia certyfikatu autentyczności. Numer na sztabce powinien odpowiadać numerowi na towarzyszącym certyfikacie. Sztabki bite są zazwyczaj szczelnie zamykane w opakowaniu ochronnym, aby zapobiec podrobieniu i uszkodzeniu. Do opakowania można również włożyć hologramowe zabezpieczenie znane jako Kinegram. Sztabki, które je zawierają, nazywane są Kinebars.

  Najpopularniejsze sztabki to:

  Na całym świecie sztabkami można handlować w różnych jednostkach wagi, aby dostosować się do preferencji regionów lub krajów. Najważniejszymi jednostkami są gram, uncja troy, tola, tael, baht, chi, don i mesghal. Pomimo iż sztabka London Good Delivery 400 uncji, utrzymywana jako rezerwy złota przez banki centralne, jest notowana w uncjach trojańskich, a cena złota jest podana w
  dolarach amerykańskich za uncję trojańską, istnieje światowy trend na małe odlewane i bite sztabki wyrażone w gramach. 
  Tabela zawiera ogólne informacje o tym, gdzie wymienione jednostki masy dla małych sztabek są powszechnie stosowane. Natomiast w wielu krajach stosuje się różne jednostki.

  • Gram - jednostka międzynarodowa
  • Troy - głównie kraje anglojęzyczne: USA, Wielka Brytania i Australia
  • Tola - głównie Indie i Bliski Wschód
  • Tael - głównie Hong Kong i Tajwan
  • Baht - Tajlandia
  • Chi - Wietnam
  • Don -  Korea Południowa
  • Mesghal - Iran

  Sztabki złota dostępne są w szerokiej gamie wzorów. Niektóre są tak popularne, że są postrzegane jako symbole doskonałości w branży metali szlachetnych, podczas gdy inne stanowią oferty ograniczone czasowo. Najpopularniejsze wzory sztabek złota to:

  - PAMP Fortuna: projekt sztabki złota jest symbolem kunsztu i dbałości o szczegóły. Wszystkie sztabki przedstawiają portret rzymskiej bogini fortuny, znanej jako Fortuna.
  Sztabki te są dostępne w wadze od 1 grama do 1 kilograma.

  - PAMP Lunar: Sztabki złota PAMP Lunar stanowią jedną z niewielu opcji o ograniczonym nakładzie. Sztabki są wydawane ze wzorami z przodu i z tyłu, odzwierciedlającymi zwierzęta z chińskiego kalendarza księżycowego. Sztabki są dostępne tylko z danym wzorem w roku pojawienia się tego zwierzęcia w kalendarzu księżycowym.

  - Valcambi CombiBar: Valcambi CombiBar to doskonała propozycja szwajcarskiej rafinerii, która umożliwia nabywcom złota elastyczność.
  Popularną opcją jest 50-gramowy CombiBar, który jest sprzedawany jako sztabka złota o wadze 50 gramów, którą można łatwo podzielić na 50 pojedynczych 1 gramowych sztabek.
  Sama duża sztabka jest oznaczona jako 50 gramów czystego złota 999,9 po jednej stronie, z 50 indywidualnymi wzorami rewersu oznaczającymi 1 gram czystego złota 999,9 dla indywidualnie oddzielonych sztabek. Technologia Valcambi zapewnia brak utraty zawartości lub czystości złota w wyniku rozszczepienia.

  - Sztabka złota od Perth Mint: Znane na całym świecie logo Swan firmy Perth Mint znajduje się na awersie wszystkich sztabek złota Perth Mint, a na odwrocie powtarza się logo skaczącego kangura.

  - Sztabka złota od Royal Canadian Mint: Na sztabkach znajduje się logo w kształcie liścia klonu wraz z jej nazwą w języku angielskim i francuskim.

  - Sztabka złota od Credit Suisse: Jedna z najstarszych na świecie działających firm zajmujących się metalami szlachetnymi, sztabki złota Credit Suisse cieszą się dużym uznaniem na całym świecie. Sztabki posiadają na awersie prosty wzór logo firmy.