Próba odbicia na złocie

Próba odbicia na złocie
Cena złota może rzucić wyzwanie wrześniowym szczytom na poziomie 1,735 USD za uncję. 50-dzienna średnia krocząca na poziomie 1724 USD nadal ogranicza wzrosty. Mocne wybicie powyżej tego poziomu cenowego może ożywić wzrost zainteresowania, testując poziom 1730 USD. Następny przystanek dla byków nastąpi na wrześniowym maksimum na poziomie 1735 USD, powyżej którego w grę wejdzie psychologiczny poziom 1750 USD.

Ceny złota i srebra odnotowują łagodne wzrosty na początku handlu w USA w czwartek, a wzrosty zostały ograniczone przez wzrost dolara i rentowności amerykańskich obligacji skarbowych, podczas gdy inwestorzy powstrzymywali się od robienia dużych zakładów przed danymi o zatrudnieniu w USA. Silne odbicie indeksu dolara amerykańskiego od minimów z początku tygodnia ogranicza wzrosty na rynkach metali szlachetnych. Cena złota zdołała dojść do poziomu 1720 USD. Niemniej jednak złoto ciągle utrzymuje się w trendzie spadkowym.

Długotrwały okres restrykcyjnych stóp sugeruje, że inwestorzy będą ignorować złoto, ponieważ prawdopodobnie zwycięży utrzymujący się trend spadkowy, podczas gdy zacieśnienie polityki pieniężnej USA nadal powoduje wzrost realnych stóp.

Każde dobre dane to zła wiadomość dla rynku. Oznacz to, że Fed przyspieszy wraz z kolejnymi podwyżkami stóp, co jest negatywne dla złota. Optymistyczne dane i jastrzębie komentarze prezes Rezerwy Federalnej ostudziły wszelkie nadzieje na zwrot polityki. Złoto jest bardzo wrażliwe na rosnące stopy procentowe, ponieważ zwiększają one koszt alternatywny utrzymywania kruszcu. Tylko mocniejsze spowolnienie w Stanach Zjednoczonych i niższe ceny spowoduje wzrost kursu ceny złota.

GoldTrader.pl
Źródło: