Duże wahania ceny złota. Złoto spada poniżej 1650 USD za uncję.

Duże wahania ceny złota. Złoto spada poniżej 1650 USD za uncję.
Cena złota poddana była dużym wahaniom w ciągu dnia po kolejnym raporcie o inflacji w USA. Złoto spadło poniżej kluczowego wsparcia na poziomie 1650 USD, podczas gdy szczyt dnia wyniósł ponad 1682 USD, natomiast dolar po chwilowym umocnieniu, szybko straciła na wartości i  pomógł złocie praktycznie odrobić większość strat. Dzięki temu złoto zatrzymało się na poziomi 1666 USD za uncję.

W dniu dzisiejszym rynki oczekiwały na raport indeksu cen towarów i usług konsumenckich w USA za wrzesień. Oczekiwania były na poziomie 0,3%, natomiast raport za wrzesień pokazał wzrost o 0,4% w stosunku do sierpnia. Wskaźnik CPI w ujęciu rocznym wzrósł o 8,2%. Analitycy oczekiwali wzrostu o 8,1% rok do roku.

Ostra przecena Dolara, która zaczęła się po ostatnich danych o inflacji, sugeruje, że Fed wciąż jest daleko w tyle w walce z presją cenową. Wyższe niż oczekiwano dane o inflacji w USA postrzegane są niezbyt dobra wiadomość dla Rezerwy Federalnej. Na rynku pojawiają się prognozy o podwyżce stóp procentowych o 100 punktów bazowych w listopadzie. Najbliższe wsparcie na złocie znajduje się na poziomie 1650 i dzisiaj ten poziom został obroniony. W przypadku przebicia tego poziomu następne wsparcie znajduje się na poziomie 1612 USD za uncję. Jeśli złoto rozpocznie korektę wzrostową wówczas najbliższy opór znajduje się na poziomie 1685 USD. Jeśli dynamika zwyżkowa utrzyma się, wówczas jest szansa że złoto zbliży się do poziomu 1730 USD za uncję.

Złoto musi dotrzeć powyżej 1690 USD i utrzymać się na tym poziomie, aby obecne spadki mogły się zakończyć.Dzisiejszy raport o CPI sugeruje, że Fed ma rację, jeśli chodzi o przekonanie, że inflacja nadal nie jest pod kontrolą.

GoldTrader.pl
Źródło: